Roomba 676

854 0.0
цена 23 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba 676 banner
 

За производот

     
 
 

Новата серија Roomba® 600 со сосема нов , свеж дизајн. Може да ја користите Roombo 676 со мобилната апликација за вашиот iRobot HOME паметен телефон. Има нова батерија со литиум-јон, која инаку ја има само во серијата 900. Исто така може да се пофали и со распоред на чистење. Заедно со Roombа, во пакетот добивате и нова интегрирана станица за полнење.

Не сте сигурни кој робот да изберете? Кликнете за да добиете помош!

Главните предности на Roomba 676

 • Чистење на сите типови подови и теписи
 • Чисти под и околу мебелот
 • Систем за чистење и навигација iAdapt® 1.0
 • IRobot Home апликација за вашиот паметен телефон
 • 3 Системски начин за чистење AeroVaс
 • Акустично откривање на нечистотии
 • Мек пластичен браник
 • 4 сензори за заштита од паѓање од скалите
 • Систем што спречува заплетканост меѓу каблите и рабовите на теписите
 • Нова батерија со литиум-јон од 1800 mAh
 • Автоматско полнење на станицата за полнење
 • Чистење со опција за подесување на распоредот

Зошто да изберете робот од iRobot?

iRobot тесно е специјализиран за роботика, вложува најголем профит во својот развој и не потклекна на искушението да го сврти вниманието кон другите области за подобри квартални извештаи. IRobot произлезе од верувањето на тројцата основачи (Колин Агол, Хелен Гринер и Родни Брукс) дека роботиката еден ден ќе го промени светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или чистиме. Веќе во својата прва година на постоење, iRobot, во соработка со НАСО, го претстави роботот за истражување на Genghis. Овој напредок се случи во 1998 година кога iRobot победи и доби договор со агенцијата DARPA за развој и производство на тактички iRobot PackBot мобилни роботи.

Тоа беше овој разноврсен робот што американската влада го испрати на спасувачки операции во 2001 година по терористичките напади врз Светскиот трговски центар. ПакБот исто така студираше загадени области по несреќата во електраната Фукушима во Јапонија во 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Во оваа година се роди првата роботска правосмукалка Roomba. Три години подоцна, iRobot го донесе Scoobo на пазарот и продолжи да развива роботски асистенти. Благодарение на ова, iRobot портфолиото денес вклучува некои најсовремени роботи кои им помагаат на повеќе од 10 милиони луѓе ширум светот со чистење куќа или стан и околината околу неа.

Клучни карактеристики
iRobot Roomba 676

Интелигентен систем за навигација - iAdapt

IRobot Roomba доаѓа со докажани системи кои го означуваат iRobot како вистински робот. Списокот започнува со најважниот - iAdapt системот. Со овој уникатен систем и технологија, Roomba го проверува околината 60 пати во секунда, користејќи многу сензори и 40 однесувања за да се прилагодат на дури и најспецифичниот простор.

Тристепенски систем на чистење

Тристепениот систем на чистење овозможува ефикасно и висококвалитетно собирање ѓубре, нечистотија и поголеми честички. Сите три процеси се одвиваат истовремено:

1.Ротирачка странична четка

Вртливата странична четка се чисти по sидовите, аглите и на тешко достапните места.

2. Две четки за ротирање

Roomba користи две контра-ротирачки четки за поефикасно чистење, кои работат заедно како прашина / метла за да соберат поголеми остатоци, трошки и влакна од подот.

3. Вакумско чистење

Вакумското чистење го вшмукува ѓубрето уште поинтензивно и го собира во корпа за отпадоци.

Прилагодлива глава за чистење на втората генерација

Прилагодливата глава за чистење е втора генерација на флексибилни системи за чистење кои автоматски се прилагодуваат на различни подни плочи (ламинат, теписи, линолеум, плочки).

Roomba 790

Канистер за ѓубре со високи перформанси

Канистерот за ѓубре со високи преформансиAeroVac е идеално решение за домаќинства со миленичиња; ја собира дури и најмалата прашина.

Звучно откривање на прашина

Користејќи ги сензорите за звук и технологијата Dirt Detect чистењето се фокусира онаму каде што е најпотребно.

Временско програмирање на чистењето

Со оваа функција, вие изберете ден и време за да започнете со чистење на роботот. Ова им овозможува на Roomba да го исчисти вашиот простор автоматски, без ваша помош и во различни периоди секој ден. На пример, роботот треба да се чисти три пати неделно, што значи дека секоја недела, во време по ваш избор, ќе го исчисти вашиот дом и ќе го остави подот зад себе во совршена состојба.

Карактеристика на виртуелниот ѕид-Двојно делување

Поради двата начини на чистење, имате подобра контрола над областа за чистење.
• Режим на Виртуелен Ѕид спречува роботот да чисти места кои не сакате да се чистат.
• HALO режимот го одржува роботот подалеку од предметите што сакате да ги заштитите

За кого?

Роботската правосмукалка iRobot Roomba 676 е идеална за станови и куќи со површина од 90 м2. Функцијата за поставување време за чистење ви дава апсолутна слобода и ви заштедува дури и најмали обврски поврзани со празнење. Само поставете го времето за чистење, остатокот го прави самиот робот. Вклучениот виртуелен ѕид со двојно дејство исто така помага да се организира чистење на неколку простории. Исто така, доаѓа и со литиум-јонска батерија со високи перформанси и станица за полнење со интегриран адаптер.

iRobot Roomba 790
676

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy1x Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy

1x

 

за докупување

Сет додатоциСет додатоци

 

техничка спецификација

Чистење на паркет, линолеум, теписи и цврсти површини
Погодно за домаќинства со миленичиња
Најпаметниот систем за чистење и навигацијата iAdapt 1.0
Процесор на престижната марка АРМ
2-та генерација адаптивна глава за чистење
Систем за странично чистење по ѕидовите и аглите Следење на
АНТИТАНГЛЕ систем
Акустично откривање на нечистотии
Автоматско полнење на станицата за полнење
Функција за поставување време за чистење
Функција за виртуелни ѕидови со двојна функција
Систем за филтрирање AeroVac - микрофибер филтер
Браник со бавен допир
Канта за собирање AeroVac со голем капацитет
Рачка за виткање за лесно ракување
Нова, со високи перформанси литиум-јонска батерија
Време на работа 1 час
Време на полнење 2 часа
Димензии (мм) 335 х 93 (80 роботско тело)
Тежина 3,56 кг
Волумен

Roomba 676: Речник на поими

 

Roomba 676 видео

 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 23 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата