Roomba Combo j7 (c7158)

1131 0.0
цена 63 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba Combo j7 (c7158) banner
 

За производот

     
 
 
Единствениот уред 2 во 1 со автоматско рачно повлекување Користејќи напредни сензори, роботот може да открие различни типови на подови. Кога Roomba Combo j7 ќе се приближи до теписите, целосно ќе ја подигне рачката што ја содржи влажната крпа до врвот на роботот - како да е кабриолет што го преклопува горниот дел - избегнувајќи да ги навлажнува теписите. HomeBase Крпа што ги одржува теписите суви Другите помагачи на роботи 2 во 1 ја креваат крпата за миење само неколку милиметри (некои воопшто не) и како резултат на тоа можат да ги намокреат теписите. Roomba Combo j7 е единствениот 2 во 1 со џогер што целосно се крева до врвот на роботот и подалеку од тепихот. Две издржливи, целосно подигнати метални краци ја креваат џогерот кога роботот ќе открие теписи, спречувајќи несакани влажни несреќи. CornerBrush 30 години искуство и иновации во роботиката iRobot е основан во 1990 година како еден од првите во областа на роботиката. Следеше визијата да се претворат корисни и практични роботи во реалност. До денес, продадовме повеќе од 30 милиони роботи за домаќинство ширум светот, вклучувајќи ги и роботските правосмукалки Roomba и семејството на роботи за чистење Braava. Но, не се само роботите важни за нашата технологија. Вие сте важни и затоа се обидуваме да ги најдеме најдобрите начини да ви помогнеме да направите повеќе. CornerBrush Тој точно знае што да избегнува Вашиот дом го добива потребното внимание бидејќи роботскиот правосмукалка Roomba® j7 чисти намерен и логичен редослед. Роботскиот правосмукалка Roomba® j7 користи навигација PrecisionVision за да ги идентификува и избегне пречките, како што се задоволствата за домашни миленици и каблите за полнење, така што сè уште можете да се вратите во чистите простории откако роботскиот правосмукалка Roomba® j7 ќе ја заврши својата работа, дури и во најтешките денови. Немојте само да го научите распоредот на вашиот дом; тој реагира на тоа во реално време за да може целосно да ја заврши работата. Чисти точно каде што сакате Благодарение на напредниот оперативен систем на iRobot, уредот знае каде да чисти и може да се фокусира на саканите целни области. Можете дури и да ја одредите количината на средство за чистење влажна крпа - различни количини за различни простории, ако сакате. Roomba Combo j7 се сеќава на распоредот на вашиот дом и се прилагодува на него со помош на технологијата за паметно мапирање Imprint™ која ви овозможува да ја одредите точната просторија и времето на чистење. Благодарение на врвниот трифазен систем за чистење, двојните гумени четки за различни површини и 10X поголема моќ на вшмукување, новиот Roomba Combo j7 чисти различни површини од вашиот дом. * Во споредба со Roomba® AeroVac™ 600 Series System Навигација Неверојатно моќно вшмукување Четирите фази на чистење вклучуваат четка за чистење на рабовите, двојни гумени четки за чистење на повеќе површини, моќно вшмукување и уникатно влажно марамче. На тврди површини истовремено се мие и вакумира. Потоа зема влажна крпа на тепихот, ја оддалечува од тепихот и продолжува со правосмукалката енергично. Паметна мапа Открива и избегнува измет од домашни миленици Вашиот дом го добива потребното внимание бидејќи роботската правосмукалка чисти намерно и по логичен редослед. Роботскиот правосмукалка Roomba Combo® j7 користи навигација PrecisionVision за да ги идентификува и избегне пречките, како што се задоволствата за домашни миленици и каблите за полнење, така што сè уште можете да се вратите во чисти простории откако роботскиот правосмукалка Roomba Combo® j7 ќе ја заврши својата работа, дури и во најтешките за денови. Немојте само да го научите распоредот на вашиот дом; тој реагира на тоа во реално време за да може целосно да ја заврши работата. Тој чисти, ти продолжи со работата Колку пати сте истрчале од вратата наутро кога сте виделе нечистотија како трошки под кујнската маса? Не сакате да се вратите дома во таа состојба подоцна? Едноставно користете ја апликацијата iRobot Home на вашиот мобилен уред или гласовниот асистент * за да нарачате правосмукалка за роботот Roomba Combo® j7 за да го исчистите местото веднаш и навистина направете го тоа. * Работи со уреди кои поддржуваат Google Home и Alexa. Alexa и сите поврзани логоа се заштитни знаци на Amazon.com, Inc. или нејзините филијали. Google е заштитен Резервоар Новите функции се додаваат автоматски Не мора ни да размислувате дали вашиот Roomba Combo® j7 ќе застари. Дизајниран е автоматски да ги презема најновите функции веднаш штом ќе ги објавиме. Кога подготвуваме нови подобрувања, и вашиот роботски правосмукалка ги добива, како со магија. Резервоар Загарантиран долг животен век на вашата Roomba За да може вашата Roomba да работи беспрекорно со години, iRobot обезбедува потрошен материјал, резервни делови и сервис со години по купувањето, без разлика дали се работи за нова серија или серија роботски правосмукалки кои веќе не се во продажба.

техничка спецификација

Содржина на пакетот:
1x Roomba Combo j7
1x базна станица со интегриран адаптер
1x Дополнителен капак за бришење од микрофибер
1x Roomba ® примерок од раствор за чистење на тврд под
1x Дополнителен филтер
1x Дополнителна четка за чистење на рабовите
Техничка информација:
WiFi: може да се поврзе со апликацијата iRobot Home
Систем за чистење во три фази: Premium
Странична четка: Поставена под агол од 27 °
Глава за чистење: Автоматски и двојни четки за чистење
Dirt Detect®: Да
Тип на контејнер: може да се пере
Филтер: не се пере
Резервоар: Резервоар AeroForce што може да се пере
Навигација: Паметен отпечаток
Рачка за носење: Не
Копчиња на контролната табла на роботот: CLEAN I DOCK I SPOT
Лед екран: Индикатори за DirtDetect и грешки и WiFi и батерија
Прагови: До 1,5 см
Висина: 8,7 см
Време на полнење: 2h
Работно време: 2 часа
Li-Ion батерија 4460 mAh
Тежина: 3,4 кг
Висина: 8,6 см
Јачина < 60 dB

Roomba Combo j7 (c7158): Речник на поими

 

Roomba Combo j7 (c7158) видео

 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 63 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата