Roomba Combo j7+ (c7558)

1132 0.0
цена 77 000,00 ден во кошница
На залиха

За производот

     
 
 
Единствениот уред 2 во 1 со автоматско рачно повлекување Користејќи напредни сензори, роботот може да открие различни типови на подови. Кога Roomba Combo j7+ ќе се приближи до теписите, целосно ќе ја подигне рачката што ја содржи влажната крпа до врвот на роботот – како кабриолет што го преклопува горниот дел – избегнувајќи да го навлажни тепихот. HomeBase Крпа што ги одржува теписите суви Другите помагачи на роботи 2 во 1 ја креваат крпата за миење само неколку милиметри (некои воопшто не) и како резултат на тоа можат да ги намокреат теписите. Roomba Combo j7+ е единствениот 2 во 1 со џогер што целосно се крева до врвот на роботот и подалеку од тепихот. Две издржливи, целосно подигнати метални краци ја креваат џогерот кога роботот ќе открие теписи, спречувајќи несакани влажни несреќи. CornerBrush 30 години искуство и иновации во роботиката iRobot е основан во 1990 година како еден од првите во областа на роботиката. Следеше визијата да се претворат корисни и практични роботи во реалност. До денес, продадовме повеќе од 30 милиони роботи за домаќинство ширум светот, вклучувајќи ги и роботските правосмукалки Roomba и семејството на роботи за чистење Braava. Но, не се само роботите важни за нашата технологија. Вие сте важни и затоа се обидуваме да ги најдеме најдобрите начини да ви помогнеме да направите повеќе. CornerBrush Тој точно знае што да избегнува Вашиот дом го добива потребното внимание бидејќи роботскиот правосмукалка Roomba® j7+ чисти намерно и по логичен редослед. Роботот со правосмукалка Roomba® j7+ користи навигација PrecisionVision за да ги идентификува и избегне пречките, како што се задоволствата за домашни миленици и каблите за полнење, така што сè уште можете да се вратите во чисти простории откако роботската правосмукалка Roomba® j7+ ќе ја заврши својата работа, дури и во најтешките денови. Немојте само да го научите распоредот на вашиот дом; тој реагира на тоа во реално време за да може целосно да ја заврши работата. Чисти точно каде што сакате Благодарение на напредниот оперативен систем на iRobot, уредот знае каде да чисти и може да се фокусира на саканите целни области. Можете дури и да ја одредите количината на средство за чистење влажна крпа - различни количини за различни простории, ако сакате. Roomba Combo j7+ се сеќава на распоредот на вашиот дом и се прилагодува на него со помош на технологијата за паметно мапирање Imprint™ што ви овозможува да ја одредите точното време на просторијата и чистењето. Благодарение на врвниот трифазен систем за чистење, двојните гумени четки за различни површини и 10X поголема моќ на вшмукување, новиот Roomba Combo j7+ чисти различни површини од вашиот дом. * Во споредба со Roomba® AeroVac™ 600 Series System Навигација Самата се празни Отстранување на ѓаволот за непречено дишење. Напредните кеси фаќаат дури и мали честички - до 0,7 микрони - и кога ќе извадите полна кеса, таа целосно се затвора сама по себе, за да не излегува облак од прашина од неа. Можете да заборавите на отстранување на кеси и чистење со правосмукалка со недели. Навигација Неверојатно моќно вшмукување Четирите фази на чистење вклучуваат четка за чистење на рабовите, двојни гумени четки за чистење на повеќе површини, моќно вшмукување и уникатно влажно марамче. На тврди површини истовремено се мие и вакумира. Потоа зема влажна крпа на тепихот, ја оддалечува од тепихот и продолжува со правосмукалката енергично. Паметна мапа Открива и избегнува измет од домашни миленици Вашиот дом го добива потребното внимание бидејќи роботската правосмукалка чисти намерно и по логичен редослед. Роботот со правосмукалка Roomba Combo® j7+ користи навигација PrecisionVision за да ги идентификува и избегне пречките, како што се задоволствата за домашни миленици и каблите за полнење, така што сè уште можете да се вратите во чисти простории откако роботската правосмукалка Roomba Combo® j7+ ќе ја заврши својата работа, дури и во најтешките за денови. Немојте само да го научите распоредот на вашиот дом; тој реагира на тоа во реално време за да може целосно да ја заврши работата. Тој чисти, ти продолжи со работата Колку пати сте истрчале од вратата наутро кога сте виделе нечистотија како трошки под кујнската маса? Не сакате да се вратите дома во таа состојба подоцна? Едноставно користете ја апликацијата iRobot Home на вашиот мобилен уред или гласовниот асистент * за да ја нарачате вашата роботска правосмукалка Roomba Combo® j7+ да го исчисти местото веднаш и навистина да го направи тоа. * Работи со уреди кои поддржуваат Google Home и Alexa. Alexa и сите поврзани логоа се заштитни знаци на Amazon.com, Inc. или нејзините филијали. Google е заштитен Резервоар Новите функции се додаваат автоматски Не мора ни да размислувате дали вашиот Roomba Combo® j7+ уред ќе застари. Дизајниран е автоматски да ги презема најновите функции веднаш штом ќе ги објавиме. Кога подготвуваме нови подобрувања, и вашиот роботски правосмукалка ги добива, како со магија. Резервоар Загарантиран долг животен век на вашата Roomba За да може вашата Roomba да работи беспрекорно со години, iRobot обезбедува потрошен материјал, резервни делови и сервис со години по купувањето, без разлика дали се работи за нова серија или серија роботски правосмукалки кои веќе не се во продажба.

техничка спецификација

Содржина на пакетот
1x Roomba Combo j7+
1x Clean Base™ базна станица
1x Дополнителен капак за бришење со микрофибер
1x Roomba ® примерок од раствор за чистење на тврд под
1x Дополнителен филтер
1x Дополнителна четка за чистење на рабовите
1x Дополнителна торба за базната станица
Техничка информација:
WiFi: може да се поврзе со апликацијата iRobot Home
Систем за чистење во три фази: Premium
Странична четка: Поставена под агол од 27 °
Глава за чистење: Автоматски и двојни четки за чистење
Dirt Detect®: Да
Тип на контејнер: може да се пере
Филтер: не се пере
Резервоар: Резервоар AeroForce што може да се пере
Навигација: Паметен отпечаток
Рачка за носење: Не
Копчиња на контролната табла на роботот: CLEAN I DOCK I SPOT
Лед екран: Индикатори за DirtDetect и грешки и WiFi и батерија
Прагови: До 1,5 см
Висина: 8,7 см
Време на полнење: 2h
Работно време: 2ч
Li-Ion батерија 4460 mAh
Тежина: 3,4 кг
Висина: 8,6 см
Јачина < 60 dB

Roomba Combo j7+ (c7558): Речник на поими

 

Roomba Combo j7+ (c7558) видео

 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 77 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата