Roomba 671

827 0.0
цена 22 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba 671 banner
 

За производот

     
 
 

IRobot Roomba Роботска правосмукалка 671; моќен систем за чистење со сензори за нечистотија; вшмукува тепих и тврд под; ефикасно собира влакна од домашни миленици; чисти според вашиот распоред

Главни предности на Roomba 671

  • Со апликацијата iRobot HOME, можете да поставите почеток на чистење од било каде или да внесете распоред; компатибилен со виртуелниот асистент на Amazon Alexa
  • 3 степенскиот систем за чистење, ги чисти сите мали и поголеми нечистотии, ефикасен е за чистење на влакна од домашните миленици, а висината на главата за чистење автоматски ја прилагодува за темелно чистење на тврдите подови и теписите.
  • Единствената предводничка марка на роботски правосмукалки со две главни четки за чистење - првата ја раздвижува нечистотијата, а со втората ја собира.
  • Сензорите за нечистотија го предупредуваат Roombo 671 да посвети посебно внимание на области со поголема концентрација на нечистотија (на пример, повеќето „зафатени“ области во вашиот дом).
  • Сеопфатен опсег на паметни сензори го задржуваат Roombo во и под мебелот за да може лесно да ги исчистат вашите подови, дури и во аглите.
  • Создаден од водечки глобален производител на роботи за домаќинства со над 25 години знаење и иновации во роботиката.

Зошто да изберете робот од iRobot?

iRobot е тесно специјализиран за роботика, инвестира поголем дел од својот профит во неговиот развој и не потклекна на искушението да го сврти вниманието кон другите области за подобри квартални извештаи. iRobot потекнува од верувањето на тројцата основачи (Колин Агол, Хелен Гринер и Родни Брукс) дека роботиката ќе го смени еднаш светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или расчистуваме. Веќе во својата прва година на постоење, iRobot, во соработка со НАСА, го претстави роботот за истражување на вселенското место Genghis. Овој напредок се случи во 1998 година, кога iRobot победи и освои договор од DARPA за развој и производство на тактички iRobot PackBot мобилни роботи.

Токму овој разноврсен робот ја испрати владата на Соединетите држави за спасување на операциите по терористичките напади во 2001 година врз Светскиот трговски центар. PackBot исто така студираше загадени места по несреќата во електраната Фукушима во 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Годинава започна првиот роботски правосмукалка Roomba. Три години подоцна, iRobot го донесе пазарот во Scoobo и продолжи да развива роботски асистенти. Благодарение на ова, портфолиото на iRobot денес вклучува некои роботи со високи производи кои им помагаат на повеќе од 10 милиони луѓе ширум светот да го исчистат својот дом или стан и околината околу неа.

Главни функции
iRobot Roomba 671

Интелигентен навигацијски систем - iAdapt

iRobot Roomba доаѓа со докажани системи кои го означуваат iRobot како вистински робот. Списокот започнува со најважниот - iAdapt системот. Со овој уникатен систем и технологија, Roomba ја проверува околината 60 пати во секунда, користејќи многу сензори и 40 начини на однесување за да се прилагодат на уште поспецифичен простор.

Тристепенски систем на чистење

Тристепениот систем на чистење овозможува ефикасно и висококвалитетно собирање ѓубре, нечистотија и поголеми честички. Сите три процеси се одвиваат истовремено:

1.Ротирачка странична четка

.Вртливата странична четка чисти по sидовите, аглите и на тешко достапните места.

2. Две четки за ротирање

Roomba користи две контра-ротирачки четки за да работат поефикасно, работејќи заедно како сад за ѓубре и метла, која од подот креваат поголеми нечистотии, трошки и коса.

3. Вакумско вшмукување

Вакуумот уште поинтензивно го вшмукува ѓубрето и ги собира во корпа за отпадоците.

Флексибилна глава за чистењевтора генерација

Прилагодливата глава за чистење е втора генерација на флексибилни системи за чистење што автоматски се прилагодува на различни површини (ламинат, теписи, линолеум, плочки).

Roomba 790

Сад за нечистотија со високи перформанси/h3>

Садот за нечистотија со високи преформанси AeroVac е идеално решение за домашни миленици; исто така ја собира најмалата прашина.

Звучно откривање на прашина

Користењето на сензори за звук и технологија Dirt Detect се фокусира на чистење каде што е најпотребно.

Временско програмирање на чистење

Оваа функција ги избира денот и времето на почетокот на чистењето на роботот. Ова и овозможува на Roomba да го исчисти вашиот простор автоматски, без ваша помош и во различни часови секој ден. На пример, роботот треба да се чисти три пати неделно, што значи дека секоја недела во времето што ќе го одберете, ќе го исчисти вашиот дом и ќе го остави подот зад себе во совршена состојба.

Карактеристика на виртуелниот ѕид-Двојно делување

Со два режима на вшмукување, имате подобра контрола над областа за чистење.
• Режимот на виртуелен ѕид го одржува роботот да чисти таму каде што сакате и да прескокне областите каде што не сакате.
• HALO режимот го одржува роботот подалеку од предметите што сакате да ги заштитите

За кого?

Роботската правосмукалка iRobot Roomba 671 е погодна за секојдневно чистење на централното подрачје - кујна, трпезарија, дневна соба. Може да се однесе во други простории или на спрат по потреба. Има поставки за закажување преку апликацијата. Откако ќе заврши работата, се враќа во станицата за полнење. Вшмукува додека сте надвор од дома, прашината / нечистотијата што ја собира не ја враќа назад во воздухот, останува во нејзе.

iRobot Roomba 790
671

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy1x Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy

 

за докупување

Сет додатоциСет додатоци

 

техничка спецификација

Чистење на сите тврди површини
Силен, три-степен систем за чистење Раздвижува, подига и вшмукува
Странична четка за чистење на рабовите и агли
Флексибилен модул за чистење со двојна четка за сите типови тврди подови
DirtDetect® - Детектор за нечистотија
Резервоар за отпадоци од AeroVac со мотор Gen 1, филтер AeroVac и капацитет на сад со 0,6 l
iAdapt 1.0 навигација со комплетен сет на сензори за 60 прилагодувања на теренот во секунда
Се враќа во станицата откако ќе заврши циклусот
Осетлив браник на допир со инфрацрвени сензори
Инфрацрвени сензори за капка
Прагови до 1,6 см
Рачка за носење робот
Копчиња за притискање: CLEAN / DOCK (до станицата за полнење).
LED дисплеј за Wi-Fi, Откривање на нечистотија (повеќе валкан под), грешки и батерија
Јонска батерија
Висина на роботот 9,2 см
Време на траење 90 мин
Време на полнење 2 часа

Roomba 671: Речник на поими

 

Roomba 671 видео

 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 22 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата