Roomba 675 & Braava 390t

912 0.0
Akcija 40 000,00 ден
Redna cena 46 600,00 ден
во кошница
На залиха
Roomba 675 & Braava 390t banner
 

За производот

     
 
 
Чистење на сите видови тврди подови и теписи Најпаметниот систем за навигација за чистење - iAdapt Тристепен систем за чистење Систем за следење на yидот (бариера) и агол Прилагодлива глава за чистење од втора генерација Колекционер на прашина од втора генерација со голем капацитет АероВак АНТИТАНГЛ анти-наборен систем за теписи кабли и реси Акустични сензори за откривање на прашина Чист тајминг Профилиран браник со бавен допир Сензори против паѓање по скалите За кого е наменет Роботската правосмукалка iRobot Roomba 675 е идеална за станови и куќи со површина до 90 м2. Функцијата за прилагодување на времето за чистење ви дава апсолутна слобода и ве ослободува од најмалите обврски за правосмукалка. Само поставете го времето за чистење, а останатото ќе го работи самиот робот.Објектот Roomba 675 доаѓа со високо издржлива литиум-јонска батерија со капацитет до 2 часа работа. Интелегентен систем за навигација - iAdapt IRobot Roomba доаѓа со докажани системи кои го прават iRobot вистински робот. Списокот започнува со апсолутно најважниот - системот iAdapt. iRobot со „најинтелигентниот“ систем за навигација (вештачка интелигенција) ги чисти просториите со помош на десетици сензори кои го следат просторот во просторијата 67 пати во секунда и во соработка со 40 предефинирани движења Roomba се прилагодува на тековните собни услови. Тристепен систем за чистење Тристепениот систем за чистење обезбедува ненадминат квалитет на чистење. Roomba буквално исфрла нечистотија од секој агол во собата и ги цица во контејнер за прашина од втора генерација со голем капацитет AeroVac. Ситната прашина се филтрира со двоен филтер ХЕПА. 1. Ротирачка четка на страна Ротирачката четка на страна обезбедува чистење долж wallsидовите, аглите и препреките во просториите. 2. Две главни четки за контра-ротирање Двете главни четки со контра-ротирање собираат прашина, нечистотија, трошки, влакна и коса од подот. 3. Вшмукување со вакуум Со вакуумирање, вакуумот собира нечистотија од подот и ги таложи во контејнер за прашина. Прилагодлива глава за чистење од втора генерација Прилагодливата глава за чистење е втора генерација на динамички прилагодливи глави за различни површини - ламинат, тепих, линолеум, плочки ... Сад со висока моќност од втора генерација Контејнерот со висока капацитет од втора генерација АероВак е идеален и за домови со домашни миленици. Собира дури и најдобра прашина со помош на филтрите ХЕПА. Откривање на акустична прашина Со користење на акустични сензори за откривање на нечистотија, се откриваат повалкани области, кои потоа се чистат поинтензивно. Чист тајминг Со оваа функција, можете да изберете ден и време кога сакате робот да започне со чистење. Roomba може да го исчисти вашиот простор самостојно без ваше присуство. iRobot нуди планирање на времето за чистење за секој ден во различно време. Роботот е поставен, на пример, да чисти три пати неделно, а роботот ќе го чисти вашиот простор во закажаното време секоја недела и ќе го одржува беспрекорно чист.

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy1x Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy

 

за докупување

Сет додатоциСет додатоци

 

Roomba 675 & Braava 390t: Речник на поими

 
 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 40 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата