Roomba e5154

830 0.0
цена 33 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba e5154 banner
 

За производот

     
 
 

После многу очекувања, конечно пристигна новата и подобра серија Roomba e5! Ова е серија на роботски правосмукалки кои ги имаат сите карактеристики на серијата 800, но со уште понапредни и подобри карактеристики Роботската правосмукалка Roomba e5 има револуционерна технологија AeroForce која чисти до 50% повеќе ѓубре, прашина и влакна од сите типови подови. Исто така, системот за чистење во 3 чекори AeroForce користи комбинација на сепарација, четкање и празнење за ефикасно чистење. WiFi-врската овозможува роботот да се контролира со помош на iRobot HOME мобилната апликација дури и кога е далеку од дома. Започнете со чистење или закажете распоред за чистење со апликацијата iRobot HOME достапна за Android и iOS. Интелигентниот систем за навигација iAdapt и овозможува на роботска правосмукалка да ја провери својата околина 60 пати во секунда користејќи низа сензори и 40 различни начини да се прилагоди на одредена област, под и околу мебелот, на вашето домашно милениче, на маси, столови или отпадоци без да се оштети. Идеално за станови и куќи со површина до 120м2. Исто така, Roomba e5 нема проблеми со префрлување на различни подлоги бидејќи успешно ги надминува пречките до 1,6 см, а со системот за странична четка лесно се вшмукува по рабовите на ѕидовите. Инсталирана е нова батерија со литиум-јон од 1800 mAh, со која Roomba e5 може да работи до 90 минути, по што самиот Roomba се враќа на полнење. Уредот исто така вклучува Виртуелен Ѕид кој се користи како невидлив, за раздвојување во простор што може ефикасно да го ограничи движењето на Roomba, на пример, можете да вакумирате само одредена просторија, дел од просторијата или да ограничите таму каде што не сакате, за да го заштитите мебелот или садот на вашето домашно милениче.

Главни предности на Roombe e5

 • Чистење на сите видови дрвени предмети и теписи
 • Најпаметниот систем за навигација за чистење - iAdapt
 • AeroVac ™ систем за чистење со три фази
 • Систем за чистење по ѕидовите (пречките) и аглите на ѕидот Следете
 • Прилагодлива глава за чистење втора генерација
 • Собирач на прав AeroVac втора генерација со висок капацитет
 • Филтрација на прашина со подобрен филтер
 • Индикатор за пополнување сад за прашина
 • АНТИТАНГЛЕ систем за спречување на заплеткување кабли и теписи
 • Акустични и оптички сензори за откривање прашина
 • Време на чистење
 • Браник лесно осетлив на допир
 • Сензори за спречување на пад од скали
 • Нова литиумска батерија од 1800mAh
 • Поврзете се и управувајте со користење на мобилната апликација iRobot Home

Зошто да се избере робот од iRobot?

iRobot е тесно специјализиран за роботика и инвестира голем дел од својот профит во истражување и развој, така што во последните 25 години беше лидер во роботиката и беше награден многу пати за својата заслуга во развивањето на истиот. iRobot се заснова на убедување на тројца основачи (Колин Агл, Хелен Гринер и Родни Брукс) кои веруваат дека роботиката ќе го промени светот и начинот на којшто се однесуваме кон нас, работиме, учиме или живееме во животната средина. Во првата година од основањето, iRobot, во соработка со програмата за вселенски истражувања на НАСА, произведе робот, дизајниран за истражување на вселената. Овој напредок се случи во 1998 година, кога iRobot доби договор DARPA за развој и производство на тактички мобилни роботи iRobot PackBot®. Во 2002 година, тој за прв пат влезе во воена употреба, истата година со Националното географско друштво, iRobot разви робот за да помогне во истражувањето на пирамидите во Египет. PacBot исто така ја мапираше загадената област Фукушима по катастрофата во Јапонија во 2011 година. И во 2012 година, iRobot помогна да се спречат големи последици од животната средина по излевањето на нафтата во Мексиканскиот Залив. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Таа година за прв пат излезе роботот на правосмукалката Roomba. Три години подоцна, iRobot го лансира Scooba®, робот за миење подови. Благодарение на долгогодишното искуство, денес iRobot, со неколку напредни роботи, им помага на повеќе од 10 милиони домаќинства низ целиот свет да ги исчистат своите станови и домови.

Дополнителни додатоци на серија E5 во однос на роботската серија Roomba® 800

Над 25 години знаење и иновации во роботиката

Основана во 1990 година, iRobot е еден од првите во областа на роботиката. Ја следеше визијата за правење корисни и практични роботи во реалност. До денес, продадовме над 20 милиони роботи за домаќинство низ целиот свет, вклучувајќи роботски правосмукалки Roomba и роботски средства за чистење Braava. Но, нашата технологија не се однесува само на роботите. Вие сте ни од суштинско значење - затоа ние бараме најдобар начин да ви помогнеме да направите повеќе.

iRobot Št. 1

Секојдневно чистење без напор

Roomba e5 користи тристепен систем за чистење со две нови четки AeroForce за различни површини, специјално дизајнирана четка за чистење агли и други тешко достапни места, како и правосмукалка за чистење сè од најмалите до поголемите честички од вашиот под. Со практичната рачка за склопување, Roombo e5 лесно може да се преместува низ вашиот дом.

Lifestyle

Roomba e5, за чистење на подови од било каде, во било кое време

 • Roomba® e5 со литиум-јонска батерија
 • Станица за полнење Home Base® со електричен водич
 • 3-степенски систем за чистење
 • Автоматска прилагодлива глава за чистење
 • Две нови, подобрени четки AeroForce за различни површини
 • Сад кој се пере – за полесно одржување во секое време
 • Dirt Detect сензор за уште потемелно чистење на повеќе валкани области
 • 2. генерација на мотор за собирање
 • Четка за чистење на агли и други тешко достапни места
 • iAdapt 1.0 навигација со целосен пакет паметни сензори
 • Автоматско полнење
 • Чистење на целата површина или само валканите делови>
 • Рачка со преклопување

iRobot Roomba 681

Создаден за резултати

Системот за чистење со 3 фази се состои од две нови, несечени AeroForce четки за различни површини, специјално дизајнирана четка за чистење агли и други тешко достапни места, како и правосмукалка која вшмукува сè, од најмалите честички до поголеми нечистотии од вашите теписи и тврди подови.

Ustvarjen za rezultate

Две нови, AeroForce четки за чистење на различни површини

Единствениот предводник на брендот на роботски правосмукалки со две главни четки за чистење - подобрени четки AeroForce, кои, благодарение на нивните подлабоки жлебови, овозможуваат подобар контакт со површината на вашите подови и како резултат на тоа, подобро собираат нечистотија.

Ustvarjen za rezultate

Нов сад кој се пере

Ustvarjen za rezultate

Dirt Detect технологија

Сензорите за нечистотија Dirt Detect откриваат делови од вашиот дом со поголема концентрација на нечистотија (како што се „најзафатените“ области на вашиот дом) и обезбедуваат поцелосно чистење на овие области.

Ustvarjen za rezultate

Чистење на теписи и тврди подови

Бидејќи прилагодливата глава за чистење автоматски ја прилагодува висината, четките се во близок контакт со различни подни површини и можат ефикасно да ги чистат тврдите подови и теписите.

Ustvarjen za rezultate

Чистење долж агли и ѕидови

Четката за чистење на недостапни места со својата специјална форма од агол од 27 степени, ги отстранува остатоците од аглите и сличните прегради.

Ustvarjen za rezultate

Интелигентна навигација околу вашиот дом

Со помош на iAdapt® навигација и неговиот опсег на паметни сензори Roomba® донесува повеќе од 60 решенија во секунда, така што се прилагодува на вашиот дом и помага темелно да го исчистите вашиот под. Сензори за заштита од паѓање осигуруваат дека Roomba не паѓа по скалите или другите подигнати површини.

Ustvarjen za rezultate

Достапна апликација iRobot Home App

Со апликацијата iRobot HOME, можете да поставите почеток на чистење од каде било или да внесете распоред. Можете исто така да пристапите до совети и помош, да ја вклучите можноста да примате ажурирани информации за услуги за чистење и многу повеќе - сето тоа од вашиот паметен телефон.

Ustvarjen za rezultate

Автоматско полнење

Роботската правосмукалка Roomba® е подготвена кога ви треба. Откако ќе заврши чистењето или кога батеријата е празна, таа автоматски се враќа во станицата за полнење Home Base®.

Ustvarjen za rezultate

Опција за гласовно активирање

Роботска правосмукалка поврзана со Roomba e5, компатибилна со виртуелниот асистент на Amazon Alexa. Едноставно наложете ја Алекса да се активира, запре или да ја насочи Roombo кон станицата за полнење.

Ustvarjen za rezultate

Ефективно чисти влакна од домашни миленици

Со својот 3-фазен систем за чистење подови, Roomba® ги отстранува влакната од домашните миленици, прашината и остатоците кои се заглавени во филтерот AeroVac.

Ustvarjen za rezultate

Виртуелен Ѕид

Виртуелниот ѕид создава невидлива бариера што ја задржува Roomba на просториите што сакате да ги исчистите и спречува да влезе во оние каде што не го сакате.

Ustvarjen za rezultate

Оригинални делови

Роботската правосмукалка Roomba® може да се замени, така што повеќето делови можат да се заменат со текот на времето за да го продолжите животот на вашата правосмукалка. Можете да набавите одделни парчиња опрема (како што се нови филтри или опцијата Виртуелен ѕид) одделно. Оригиналните делови iRobot гарантираат квалитет на вашиот Roombe®.

Ustvarjen za rezultate

За кого ?

Роботската правосмукалка iRobot Roomba e5 е погодна за секојдневно чистење на централното подрачје - кујна, трпезарија, дневна соба. Може да се однесе во други простории или горе по потреба. Поврзано е со мобилната апликација iRobot HOME. Со помош на апликација на вашиот паметен телефон, можеме да поставиме распоред за чистење, да добиеме помош, да нарачаме делови или само да следиме историја на чистење. Roomba се враќа во станицата за полнење откако ќе заврши работата.Roomba e5 ги подобри четките AeroForce и сад кој се пере, особено погодна за сопствениците на миленичиња.

iRobot Roomba e5
e5

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција1x Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција

Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy1x Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy

 

техничка спецификација

Чистење на сите тврди површини
Силен, тристепен систем за чистење, Раздвижува, подига и вшмукува
Странична четка за чистење на рабовите и агли
Флексибилен модул за чистење со двојна четка за сите типови тврди подови
DirtDetect® - Детектор за нечистотија
Резервоар за отпадоци од AeroVac,со мотор Gen 1, филтер AeroVac и капацитет на сад од 0,6 l
iAdapt 1.0 навигација со комплетен сет на сензори за 60 прилагодувања на теренот во секунда
Враќањето во станицата откако ќе заврши циклусот
Остелив браник на допир со инфрацрвени сензори
Инфрацрвени сензори за капки
Праговидо 1,6 см
Рачка за носење на роботот
Копчиња за притискање: CLEAN / DOCK (до станицата за полнење).
LED дисплеј за детекција на нечистотија дефекти и батерија
Јонска батерија
Висина на роботот 9,2 см
Време на траење 90 мин
Време на полнење 2 часа

Roomba e5154: Речник на поими

 

Roomba e5154 видео

 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 33 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата