Roomba i7150

903 0.0
Akcija 32 000,00 ден
Redna cena 40 000,00 ден
во кошница
На залиха
Roomba i7150 banner
 

За производот

     
 
 
За производот Роботската правосмукалка Roomba i7 препознава, мапира и се прилагодува на вашиот дом. Успешен во борбата против косата на домашно милениче; има два повеќеслојни гумени ролери, технологија за вшмукување напојување и можност за поврзување преку мобилна апликација за контрола, известување и прилагодување. Главните предности на Roomba i7 Препознава, мапира и се прилагодува на вашиот дом. Затоа, одлучете кој е најдобриот начин за чистење. Разликува кујна од дневната соба - Отпечаток technology Технологијата за паметно мапирање ви дава целосна контрола врз тоа кои простории се чистат и кога. Премиум системот за чистење AeroForce® во 3 етапи користи два повеќеслојни ролери и технологија Power-Lifting, која обезбедува 10x x поголема моќ на вшмукување * за отстранување на нечистотија, поголеми честички и влакна од домашно милениче. * Во споредба со серијата AeroVac ™ Roombe® 600. Сензори за откривање на нечистотија ™ откриваат повеќе валкани места и дајте сигнал на роботот да посвети поголемо внимание на нив. Клучни функции на роботска правосмукалка iRobot Roomba i7 Променете го начинот на чистење - засекогаш! Roomba® i7 со технологија за паметно мапирање на Imprint mapi препознава, мапира и се прилагодува на кој било простор, така што лесно можете да одредите каде и кога сакате да чистите. 3-фазен систем за чистење со два повеќеслојни ролери и технологија за подигнување на моќност, што овозможува 10 пати поголема моќност на вшмукување * ќе обезбеди чистота на различните подлоги во вашиот дом. Тој ги знае најефикасните методи за чистење за секоја соба поединечно Со патентирана навигација iAdapt® 3.0 и технологија vSLAM®, роботската правосмукалка Roomba® лесно и ефикасно се движи низ вашиот дом. Роботот прави визуелни ознаки, со кои се ориентира, каде бил и каде треба да чисти. iAdapt 3.0 Ја разликува кујната од дневната соба Користејќи ја технологијата Imprint ™ Smart Mapping, Roomba i7 учи, се сеќава на мапата и се прилагодува на вашиот дом, одредувајќи го најдобриот начин за чистење на секоја соба. Дури се сеќава и на катни карти, и така знае која мапа да се користи без разлика за кој кат станува збор. Автоматски се полни по потреба и продолжува со чистењето - сè додека не заврши. Отпечатете ја паметната технологија Лифтови, цицања и филтри - со 10X повеќе моќ * Нечистотијата и прашината не можат да се сокријат од системот за чистење во 3 фази. Специјално дизајнирана четка за чистење на аголот, двојни гумени ролки за различни површини и функцијата за вшмукување со моќност за подигање напаѓа сè, од мали честички до големи остатоци на вашите теписи и тврди подови. * Во споредба со серијата AeroVac ™ Roombe® 600 Премиум систем за чистење AeroForce ™ во 3 етапи Двојните гумени ролки знаат што е тимска работа Наместо четки за игла што свиткуваат и истекуваат многу нечистотија, уникатните двојни гумени ролки се лепат на различни подни површини, остануваат во близок контакт со дрвени површини и теписи, за темелно чистење на подовите. Тие се специјално дизајнирани за чистење на косата од вашите подови без заплеткување. Со други зборови, тие го олеснуваат одржувањето на подовите чисти од коса секој ден. гумени ролки Јасно до работ Четката за рабови е специјално дизајнирана под агол од 27 степени за да ја оддели нечистотијата од рабовите и аглите и успешно да ја цица од вашите подови. Странична четка Го чисти она што го гледате, го филтрира невидливото Високо ефикасниот филтер задржува до 99% од алергените на мувла, полен, грини, кучиња и мачки. Ефикасно во борбата против косата на домашно милениче Вашиот детектив за прашина Сензорот за откривање на нечистотија finds ги наоѓа највалканите места во вашиот дом и го води роботот подетално да ги исчисти. Прилагодливата глава за чистење автоматски ја прилагодува својата висина за ефикасно чистење на теписи и тврди површини. Исплакнете ја нечистотијата Одржувањето на вашата роботска правосмукалка Roomba® никогаш не било полесно. Со сеф за миење садови, едноставно исплакнете ја останатата прашина и нечистотија. а кого? Роботската правосмукалка iRobot Roomba i7 е погодна за секојдневно чистење на кујната, трпезаријата и дневната соба. Можете да го префрлите во други простории по потреба. Компатибилен е со мобилната апликација iRobot HOME. Со апликацијата на вашиот мобилен уред, можете да поставите распоред за чистење, да најдете помош, да најдете делови за замена или само да ја следите историјата на чистење. Roomba се враќа на базната станица за полнење откако ќе заврши работата. Ве советуваме да вакуумирате додека не сте дома, бидејќи тогаш прашината е на подот каде што роботот го собира во вакуум, без да го кревате повторно непотребно во воздухот. Roomba i7 ги подобри четките AeroForce и садовите што се мијат, особено погодни за сопствениците на миленичиња.

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција1x Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција

 

Roomba i7150: Речник на поими

 
 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 32 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата