Roomba i7156

832 0.0
цена 40 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba i7156 banner
 

За производот

     
 
 

Роботската правосмукалка Roomba i7 препознава мапи и се прилагодува на вашиот дом. Успешен во борбата против влакна од миленичиња ; има две повеќеслојни гумени четки, технологија на вшмукување со моќност и можност за поврзување со мрежата и пристап до поставките за чистење во апликација.

Главните предности Roombe i7

  • Се запознава, мапира и прилагодува на вашиот дом. Ова ги одредува најдобрите начини на чистење.
  • Разликува кујна од дневна соба - Imprint ™ Паметната технологија за мапирање ви дава целосна контрола врз тоа кои простории треба да се чистат и кога.
  • Обидете се без мануелна контрола преку Алекс / Гугл асистент - без разлика дали станува збор за неред во кујната или низ подот, роботската правосмукалка Roomba® i7 се грижи за сè! Amazon, Echo, Alexa и сите други логоа се заштитни знаци на Amazon.com, Inc. и неговите соработници.
  • Премиумот AeroForce® 3-степенски систем за чистење користи две повеќеслојни гумени четки и технологија за напојување која овозможува 10 пати поголема моќност на вшмукување * за отстранување на затрупаната нечистотија, поголемите честички и влакната од домашните миленици.
    * Споредено со AeroVac ™ Roombe® 600 серија.
  • Сензорите Dirt Detect™ детектираат области со концентрирана нечистотија и го алармираат роботот да ги помине потемелно.

Клучни карактеристики на роботска правосмукалка
iRobot Roomba i7

Променете го вашиот метод за чистење - засекогаш!

Roomba® i7 со Imprint ™ паметната технологија за мапирање, ја препознава, мапира и прилагодува на индивидуалните простори, така што можете да изберете кои од нив имаат потреба од чистење и кога. 3-фазен систем за чистење со две повеќеслојни гумени четки и технологија за подигнување на моќност која обезбедува десет пати поголема моќност на вшмукување * за да се обезбеди чистота на различните подни подлоги во вашиот дом.
* V primerjavi s sistemom AeroVac™ Roombe® serije 600

iRobot Roomba 17158

Над 25 години знаење и иновации во роботиката

Основана во 1990 година, iRobot е еден од првите во областа на роботиката. Следејќи ја визијата за правење корисни и практични роботи во реалност. Денес, ние произведуваме најиновативни роботи за домаќинство, како роботистични правосмукалки Roomba и роботски средства за чистење Braava. Но, нашата технологија не се однесува само на роботите. Станува збор за вас - затоа ние бараме најдобар начин да ви помогнеме да направите повеќе.

25-let

Тој ги знае најефикасните методи за чистење за секоја просторија поединечно

Со патентирана iAdapt® 3.0 навигација и технологија SLAM®, роботска правосмукалка Roomba® има ефикасна навигација за нечистотијата во вашиот дом. Роботот создава визуелни пресвртници за да води каде е и да треба да расчисти се.

iAdapt 3.0

Разликува кујна од дневна соба

Со Imprint ™ паметна технологија за мапирање, Roomba i7 препознава, мапира и се прилагодува во вашиот дом за да ги одреди најефикасните методи за чистење за секој простор поединечно. Roomba® i7 дури и се сеќава на плановите на подните простории, така што не е важно дали чисти горе или долу, таа секогаш знае по која карта да се ориентира. Доколку е потребно, автоматски се пополнува и потоа продолжува со чистење - сè додека не заврши работата.

Tehnologija Imprint Smart

“Roomba®, исчисти ја кујната”

Не е важно дали ја чисти кујната или целиот кат, Roomba се грижи за сè! Поставете кои простории да се чистат со употреба на говорна контрола или апликацијата iRobot HOME. * Компатибилен со Alexa Alexa или на Google Assistant.

Glasovno upravljanje

Подигнува, вшмукува и филтрира - со 10 пати поголема моќност

Прашината и нечистотијата не можат да избегаат од тристепен систем за чистење со две повеќеслојни четки, специјално дизајнирана странична четка за чистење агли и други тешко достапни места и правосмукалка што чисти сè, од микроскопски честички до поголеми остатоци од тврди подови и теписи.
* Во споредба со AeroVac™ Roombe® серија 600

Premium AeroForce™ 3-stopenjski sistem čiščenja

Две гумени четки кои работат тимската работа

Наместо да ги извртувате и свиткувате, нашите уникатни еластични гумени четки се придржуваат до најразлични подни душеци и остануваат во близок контакт со тврди подови или теписи, ефикасно чистење на вашиот дом. Четките се дизајнирани да ги исчистат дури и влакната на вашите миленици целосно надвор од површината. Ова ќе ги задржи вашите подови чисти и без влакна. Страничната четка за чистење со специјалниот агол од 27 степени ги отстранува остатоците од тешко достапни места.

Rubber Brushes

Чисти до рабовите

Страничната четка за чистење под агол од 27 степени ги развлекува остатоците од тешко достапните места по патеката за чистење на роботот со својата посебна форма.

Side Brush

Исчистете ги филтрите од она што го гледате и она што не го гледате

Високо ефикасен филтер опфаќа до 99% од мувла, полен, честички од прашина и алергени од мачки и кучиња.

Učinkovit v boju z dlakami ljubljenčkov

Ваш детектив за нечистотија

Сензорите Dirt Detect™ откриваат области во вашиот дом со поголема концентрација на нечистотија и го алармираат роботот да погледне одблизу. Главата за прилагодување на чистачот автоматски ја прилагодува висината, така што може ефикасно да ги исчисти тврдите подови и теписите.

Dirt Detect

Измијте за чистење

Одржувањето на чистотата на роботска правосмукалка никогаш не било полесно. Целата нечистотија едноставно се мие со корпата за алишта.

Pralni košek

За компанијата iRobot

iRobot®, водечки производител на роботи за домашна употреба, развива и произведува роботи кои им овозможуваат на луѓето да прават повеќе од дома и од надвор. iRobot ја создаде категоријата роботи за чистење дома со што ја воведе роботската правосмукалка Roomba® во 2002 година. Денес, iRobot е глобална компанија која има продадено повеќе од 25 милиони роботи ширум светот. Производите IRobot, вклучително и Roomba и семејството на роботи Braava®, се засноваат на технологии и напредни концепти во областа на чистење, миење и навигација. Инженерите на IRobot градат екосистеми на роботи и технологии.

За кого?

Роботската правосмукалка iRobot Roomba i7 е погодна за секојдневно чистење на централното подрачје - кујна, трпезарија, дневна соба. Може да се однесе во други простории или горе по потреба. Поврзана е со мобилната апликација iRobot HOME. Со помош на апликација на вашиот паметен телефон, можеме да поставиме распоред за чистење, да добиеме помош, да нарачаме делови или само да следиме историја на чистење. Roomba се враќа во станицата за полнење откако ќе заврши работата. Ве советуваме можете да чистите додека е далеку од вас, бидејќи прашината е на теренот каде што роботот вшмукува, без непотребно да се крева назад во воздухот. Roomba i7 ги подобри четките AeroForce и корпа за перење, особено погодна за сопствениците на миленичиња.

iRobot Roomba e5
i7

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција1x Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција

 

техничка спецификација

Чисти паркет, линолеум, теписи и тврди површини
Погоден за домови со миленичиња
Најпаметниот систем за чистење и навигацијата iAdapt 3.0
Престижниот бренд ARM процесор
Технологија за чистење AeroForce
Систем за странично чистење по аглите и sидовите со Wall Follow систем
АНТИТАНГЛЕ систем кој спречува заплетканост помеѓу каблите и реси од теписи
Акустична и оптичка детекција на нечистотија од втора генерација
Автоматско полнење на станицата при секое чистење
Функција за поставување време за чистење
Функција за виртуелен Ѕид со двојна функција Wirtual Wall ®
Систем за филтрирање - филтер со високи перформанси што држи до 99% прашина до 0,7 микрони во големина
Лесно осетлив бтаник на допир
Индикатор за полн сад нечистотија
AeroForce, сад кој се пере
Исчистете го целиот кат на вашиот стан
Запомнува до 10 чистења
Литиум-Јонска батерија
Време на чистњее 75 минути, а потоа се полни и продолжува со работата по потреба.
Време на полнење 3 часа
Димензии (мм) 351 х 92
Тежина: 4 кг

Roomba i7156: Речник на поими

 

Roomba i7156 видео

 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 40 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата