Roomba® Combo Essential Smoke

1427 0.0
цена 22 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba® Combo Essential Smoke banner
 

За производот

     
 
 
Roomba Combo® Essential е основен, 2-во-1 роботски правосмукалка и чистење на подот со сите основни карактеристики, напојуван од оперативниот систем iRobot OS. Притиснете го копчето и оставете го да почне да работи. Нашиот елегантен и низок профил робот се бори против нечистотијата и прашината, дури и на тешко достапни места, како што се под каучот. Темелно чистење со нашиот систем за чистење во 4 фази Моќниот систем за чистење во 4 степени правосмукалката и џогерира со едно поминување, а специјалната четка за чистење на рабовите се пробива по рабовите и аглите, така што прашината нема време да се акумулира. Навигира во вашиот простор како професионалец Паметната навигација методски чисти во уредни паралелни редови, сензорите му помагаат да се движи помеѓу мебелот и да избегне паѓање по скали. Чисти подови, на само еден допир Завршете две задачи од списокот со задачи со притискање на едно копче или кликнување на апликацијата iRobot Home* или гласовна команда преку поврзан гласовен асистент. *Апликацијата не е достапна на српски јазик Промислено дизајниран за поедноставено чистење Апликацијата iRobot Home* ви го олеснува животот со функции како Clean When I'm Away, предложени распореди за чистење и извештај за мапа за чистење, за секогаш да знаете каде чистел Roomba Combo® Essential, дури и ако не сте дома. види како функционира. *Апликацијата не е достапна на српски јазик Низок, паметен и во мисија за чистење Елегантниот дизајн со низок профил му овозможува да ползи во дури и тесни простори и да собира прашина и нечистотија од под креветите и каучите, додека страничната четка се движи по рабовите и аглите. Самиот се полни, па функционира дури и кога сте отсутни Се чисти до 120 минути со едно полнење и кога батеријата е речиси празна, овој паметен робот автоматски се враќа во својата станица за полнење. Бришач на кој можете да сметате Нечистотијата и прашината исчезнуваат благодарение на нашата подлога за бришачи со микропумпа, која го контролира протокот на вода и ги одржува бришачите рамномерно влажни за време на чистењето. Микрофибер перницата може да се пере во машина за перење на температура до 60°. Прилагодено чистење Со 3 нивоа на моќ на вшмукување и 3 различни опции за нивото на водата за бришење, добивате приспособено чистење за сите типови на вашите подови. Дополнителна нечистотија? Чистењето на места се грижи и за тоа. Едноставно насочете ги местата каде што на вашите подови им треба дополнително внимание. Со чистење на место, вашиот робот ќе чисти на едно место до 2 минути. За правилно поставување и работа На роботите Roomba Combo® Essential им е потребна мрежа од 2,4 GHz за поставување и работа. По поставувањето, вашиот робот треба да биде на 2,4 GHz; телефонот може да се врати на 5 GHz.

техничка спецификација

Содржина на пакетот:
1 Roomba® Combo Essential Y011040
1 Станица за полнење Home Base®
1 крпа за чистење со микрофибер
1 алатка за отстранување на влакна
Технички податоци:
WiFi: Да, може да се поврзе со апликацијата iRobot Home
Систем за чистење: Комбиниран - правосмукалки и марамчиња
Странична четка: Да
Глава за чистење: со четка за вшмукување во облик на V и моќно вшмукување, вшмукува прашина, нечистотија и наслаги од тврди подови и теписи
Влажно чистење: Да
Dirt Detect®: Не
Филтер: Високо ефикасен филтер
Контејнер: Капацитет 0,40L
Навигација: двоен жироскоп
Индикатор за полн резервоар: Не
Копчиња на контролната табла на роботот: CLEAN I HOME I SPOT
LED дисплеј: Индикатори за грешки и WiFi и батерија
Праг: до 2 см
Висина: 8,0 см
Капацитет на резервоарот за вода: 0,20L
Работно време: 120 минути, автоматско полнење и стартување со апликација
Време на полнење: до 4 часа
Батерија: Li-Ion

Roomba® Combo Essential Smoke: Речник на поими

 
 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 22 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата