Roomba Combo j9+

1425 0.0
цена 97 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba Combo j9+ banner
 

За производот

     
 
 
Роботската правосмукалка Roomba Combo™ j9+ и чистачот на подот обезбедува моќно и беспрекорно чистење на вашиот простор. Dirt Detective технологијата, напојувана со iRobot OS, автоматски ќе ги исчисти највалканите простории. Во меѓувреме, станицата за полнење Clean Base® Auto-Fill гарантира дека вашиот робот секогаш има сè што му е потребно за да ја заврши работата. #1 ЗА СОБИРАЊЕ ПРАШИНА И НЕШТОВИНА* Оваа нова генерација роботска правосмукалка и чистач на подот без напор ја отстранува нечистотијата од теписите и тврдите подови. Три нивоа на моќ на вшмукување и автоматско подигање на ткаенината на тепихот обезбедуваат темелно чистење на подот. *Во споредба со роботите од серијата Roomba Combo™ ТЕХНОЛОГИЈА НА ПАМЕТЕН СКРАБ ОТСТРАНУВА 80% ОД ДАМКИ КАФЕ И ДРУГА нечистотија, КАКО И тврдоглави дамки* Некои делови од куќата бараат потемелно чистење - отпечатоци од шепи во ходникот, истурени течности под кујнската маса, плочки во бањата. Овозможете SmartScrub и вашиот Roomba Combo™ j9+ ќе се чисти напред-назад, исто како и вие сами. ПЛАНИРА И ЧИСТИ Dirt Detective, напојуван од iRobot OS, учи од претходните чистења следниот пат автоматски да им дава приоритет на валканите простории и да ги приспособува поставките за тие простории, како што се правосмукалката, бришењето и бројот на пропусници за чистење. ПОДГОТВЕН ЗА 30 ДЕНА БЕСПЛАТНА ПОМОШ Станицата за полнење Clean Base® Auto-Fill го полни и го подготвува вашиот робот за следното чистење така што ќе го испразните садот за отпад на роботот до 60 дена и ќе го наполните резервоарот на роботот до 30 дена без ваша интервенција. Пред првата употреба, потребно е ажурирање на софтверот; Потребна е врска Wi-Fi®. ЕДИНСТВЕНА ПЕРЕЊЕ КОЈА ЦЕЛОСНО ОТСТРАНУВА влажна крпа За разлика од другите роботи 2 во 1, неговиот систем за автоматско отстранување на ткаенината ја крева крпата на грбот на роботот. Ова спречува влажната крпа да се трие на тепихот и да пренесе нечистотија на него. На тврди подови, истовремено правосмукалка и влажни марамчиња. ЧИСТЕЊЕ НА 4-СТАПИ ОД нечистотија КАДЕ И ДА СЕ КРИЕ Двојните гумени четки за различни типови подови со антистатичка обвивка го спречуваат завиткувањето на влакната од домашни миленици, странична четка, 100% посилно вшмукување Power-Lifting, влажно бришење напред-назад се комбинирани технологии кои го одржуваат свеж секој агол од тврдите подови и теписите. ЗНАЕ ШТО ДА ЧИСТИ И ШТО ДА ИЗБЕГНУВА Чевли во ходникот, полначи во дневната соба или крпи на подот во бањата, вашиот робот се движи и чисти околу сè. Ние се придржуваме до официјалното ветување до сопствениците на домашни миленици (P.O.O.P. – Официјално ветување на сопственикот на домашни миленици)* - нема да го вакуумираме изметот од домашни миленици или ќе го замениме бесплатно. Предупредување: *Понудата важи една година од датумот на купување и го опфаќа само заменскиот производ. Се однесува само на компактен измет од мачка или куче. ДИЗАЈНИРАНО СО ВАШИОТ ПРОСТОР Изработена од врвни материјали, станицата за полнење Clean Base® совршено се вклопува со опремата на вашиот стан и може да послужи како површина за поставување украсни предмети. Благодарение на новата конструкција, оваа станица за полнење е нашата најтивка станица досега, што ќе ве направи помалку вознемирени. Исто така, тој е единствениот што има простор за складирање на дополнителни кеси и марамчиња. НАПРАВЕНО СО ВАС ВО РАЗМИСЛУВАЊЕТО iRobot OS (оперативен систем) прави повеќе од чистење - се поврзува и соработува со вас и вашиот дом. Прилагодувајќи се на вашиот простор, навики и преференции, iRobot OS може да се прилагоди на планот за чистење што е прилагоден на вас. ГИ ЗАШТИТИМЕ ВАШИТЕ ПОДАТОЦИ Ги користиме највисоките стандарди за шифрирање на податоците и ги користиме вашите информации само за да го подобриме вашето искуство и перформансите на вашиот робот. 30 ГОДИНИ ИСКУСТВО Ветувањето на iRobot се заснова на 30 години експертиза, иновации и одговорна услуга. Затоа продадовме повеќе од 40 милиони домашни роботи ширум светот. Ако некогаш ви треба помош, ние сме само повик или е-пошта далеку.

техничка спецификација

Содржина на пакетот:
1 Combo Roomba® j9+
1 автоматска станица за полнење на батеријата, течност и празнење на садот за автоматско полнење Clean Base®
1 дополнителна кеса за отпадоци AllergenLock
1 дополнителна влажна крпа од микрофибер
1 дополнителен филтер
1 дополнителна странична четка
Технички податоци:
WiFi: Да, може да се поврзе со апликацијата iRobot Home
Систем за чистење: Комбиниран - правосмукалки и марамчиња
Странична четка: Поставена под агол од 27°
Глава за чистење: Автоматско | Премиум четки за двојно чистење
Чистење на влажен под: да
Dirt Detect®: Да
Филтер: ХЕПА 13
Контејнер: AeroForce и Periva
Навигација: Imprint Smart
Контроли на контролната табла на роботот: CLEAN, SPOT
LED дисплеј: Индикатори за DirtDetect, грешки, WiFi, батерија
Прагови: До 2 см
Висина: 8,7 см
Работно време: Цел кат, 10 ката
Време на полнење: до 3 часа
Батерија: Li-Ion

Roomba Combo j9+: Речник на поими

 
 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 97 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата