Roomba e5158

831 0.0
цена 32 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba e5158 banner
 

За производот

     
 
 

После многу очекувања, конечно пристигна новата и подобра серија Roomba e5! Ова е серија на роботски правосмукалки кои ги имаат сите карактеристики на серијата 800, но со уште понапредни и подобри карактеристики Роботската правосмукалка Roomba e5 има револуционерна технологија AeroForce која чисти до 50% повеќе ѓубре, прашина и влакна од сите типови подови. Исто така, системот за чистење во 3 чекори AeroForce користи комбинација на сепарација, четкање и празнење за ефикасно чистење. WiFi-врската овозможува роботот да се контролира со помош на iRobot HOME мобилната апликација дури и кога е далеку од дома. Започнете со чистење или закажете распоред за чистење со апликацијата iRobot HOME достапна за Android и iOS. Интелигентниот систем за навигација iAdapt и овозможува на роботска правосмукалка да ја провери својата околина 60 пати во секунда користејќи низа сензори и 40 различни начини да се прилагоди на одредена област, под и околу мебелот, на вашето домашно милениче, на маси, столови или отпадоци без да се оштети. Идеално за станови и куќи со површина до 120м2. Исто така, Roomba e5 нема проблеми со префрлување на различни подлоги бидејќи успешно ги надминува пречките до 1,6 см, а со системот за странична четка лесно се вшмукува по рабовите на ѕидовите. Инсталирана е нова батерија со литиум-јон од 1800 mAh, со која Roomba e5 може да работи до 90 минути, по што самиот Roomba се враќа на полнење. Уредот исто така вклучува Виртуелен Ѕид кој се користи како невидлив, за раздвојување во простор што може ефикасно да го ограничи движењето на Roomba, на пример, можете да вакумирате само одредена просторија, дел од просторијата или да ограничите таму каде што не сакате, за да го заштитите мебелот или садот на вашето домашно милениче.

Главни предности Roombe e5

 • Со апликацијата iRobot HOME, можете да поставите почеток на чистење од било каде или да внесете распоред; компатибилен со виртуелниот асистент на Amazon Alexa
 • Системот за чистење од 3 степени ги собира сите најмали и поголеми честички, ефикасен за чистење на влакната од домашни миленици, а главата за чистачите автоматски ја прилагодува висината за темелно чистење на тврдите подови и теписите.
 • Единствената марка на роботски правосмукалки со две главни четки за чистење - првата нечистотија се разложува за да може втората да ја собере.
 • Сензорите за откривање нечистотија предупредуваат на Roombo e5 да посвети посебно внимание во областите со поголеми концентрации на нечистотија (на пример, повеќето „зафатени“ области во вашиот дом).
 • Сеопфатен опсег на паметни сензори го задржуваат Roombo во и под мебелот за да може лесно да ги исчистат вашите подови, дури и во аглите.
 • Создаден од водечки глобален производител на роботи за домаќинства со над 25 години знаење и иновации во роботиката.

Зошто да изберете робот од iRobot?

iRobot е тесно специјализиран за роботика, инвестира поголем дел од својот профит во неговиот развој и не потклекна на искушението да го сврти вниманието кон другите области за подобри квартални извештаи. iRobot потекнува од верувањето на тројцата основачи (Колин Агол, Хелен Гринер и Родни Брукс) дека роботиката еднаш ќе го смени светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или расчистуваме. Веќе во својата прва година на постоење, iRobot, во соработка со НАСА, го претстави роботот за истражување на вселенското место Genghis. Овој напредок се случи во 1998 година, кога iRobot победи и освои договор од DARPA за развој и производство на тактички iRobot PackBot мобилни роботи.

Токму овој разноврсен робот ја испрати владата на Соединетите држави за спасување на операциите по терористичките напади во 2001 година врз Светскиот трговски центар. PackBot исто така беше во загадени места по несреќата во електраната Фукушима во 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Годинава започна првиот роботски правосмукалка Roomba. Три години подоцна, iRobot го донесе пазарот во Scoobo и продолжи да развива роботски асистенти. Благодарение на ова, портфолиото на iRobot денес вклучува некои роботи со високи производи кои им помагаат на повеќе од 10 милиони луѓе ширум светот да го исчистат својот дом или стан и околината околу неа.

Клучни карактеристики на роботска правосмукалка
iRobot Roomba e5

Над 25 години знаење и иновации во роботиката

Основана во 1990 година, iRobot е еден од првите во областа на роботиката. Ја следеше визијата за правење корисни и практични роботи во реалност. До денес, продадовме над 20 милиони роботи за домаќинство низ целиот свет, вклучувајќи роботски правосмукалки Roomba и роботски средства за чистење Braava. Но, нашата технологија не се однесува само на роботите. Вие сте од суштинско значење - затоа ние бараме најдобар начин да ви помогнеме да направите повеќе.

iRobot Št. 1

Секојдневно чистење без напор

Roomba e5 користи тристепен систем за чистење со две нови четки AeroForce за различни површини, специјално дизајнирана четка за чистење агли и други тешко достапни места, како и правосмукалка за чистење сè од најмалите до поголемите честички од вашиот под. Со практичната рачка за виткање, Roombo e5 лесно може да се преместува низ вашиот дом.

Lifestyle

Roomba e5, за чистење на подови од било каде , во било кое време

 • Roomba® e5 со литиум-јонска батерија
 • Станица за полнење Home Base® со електричен водич
 • 3-фазен систем за чистење
 • Автоматска прилагодлива глава за чистење
 • Две нови, подобрени четки AeroForce за различни површини
 • сад кој сепере – за полесно одржување во секое време
 • Dirt Detect сензор за уште потемелно чистење на повеќе валкани области
 • 2 генерација на мотор за собирање
 • Четка за чистење на агли и други тешко достапни места
 • iAdapt 1.0 навигација со комплетен пакет на паметни сензори
 • Автоматско полнење
 • Исчистете ја целата површина или само валканите области
 • Рачка со преклопување

iRobot Roomba 681

Создаден за резултати

Системот за чистење со 3 фази се состои од две нови, несечени AeroForce четки за различни површини, специјално дизајнирана четка за чистење агли и други тешко достапни места, како и правосмукалка која вшмукува сè, од најмалите честички до поголема нечистотија од вашите теписи и тврди подови.

Ustvarjen za rezultate

Две нови, AeroForce четки за чистење на различни површини

Единствената предводничка марка на роботски правосмукалки со две главни четки за чистење - подобрени четки AeroForce, кои, благодарение на нивните подлабоки жлебови, овозможуваат контакт со површината на вашите подови уште подобро и како резултат на тоа, подобро собираат нечистотија.

Ustvarjen za rezultate

Нов сад кој се пере

Ustvarjen za rezultate

Dirt Detect технологија

Сензориѕе Dirt Detect™ откриваат области на вашиот дом со поголема концентрација на нечистотија (како што се повеќето фрекфентни области на вашиот дом) и обезбедуваат поцелосно чистење на овие области.

Ustvarjen za rezultate

Чистење на теписи и тврди подови

Бидејќи прилагодливата глава за чистење автоматски ја прилагодува висината, четките се во близок контакт со различни подни површини и можат ефикасно да ги чистат тврдите подови и теписите.

Ustvarjen za rezultate

Чисти долж агли и ѕидови

Четката за чистење на недостапни места со својата специјална форма од агол од 27 степени, ги отстранува остатоците од аглите и сличните прегради со системот за чистење од 3 чекори.

Ustvarjen za rezultate

Интелигентна навигација околу вашиот дом

Со навигацијата iAdapt® и неговите паметни сензори, Roomba® донесува над 60 решенија во секунда, така што се прилагодува на вашиот дом и помага темелно да го исчистите вашиот под. Сензори за заштита од паѓање осигуруваат дека Roomba не паѓа од скалите или другите подигнати површини.

Ustvarjen za rezultate

Апликацијата iRobot Home App

Со апликацијата iRobot HOME, можете да поставите почеток на чистење од каде било или да внесете распоред. Можете исто така да пристапите до совети и помош, да ја вклучите можноста да примате ажурирани информации за услуги за чистење и многу повеќе - сето тоа од вашиот паметен телефон.

Ustvarjen za rezultate

Автоматско полнење

Роботската правосмукалка Roomba® е подготвена кога ви треба. Откако ќе заврши чистењето или кога батеријата е празна, таа автоматски се враќа во станицата за полнење Home Base®.

Ustvarjen za rezultate

Можност за гласовна активација

Роботска правосмукалка поврзана со Roomba e5, компатибилна со виртуелниот асистент на Amazon Alexa. Едноставно наложете го Alexa за да го активира Roombo, запрете или насочете го до станицата за полнење.

Ustvarjen za rezultate

Ефективно чист влакна од домашни миленици

Roomba® со својот 3-фазен систем за чистење на подот, ги отстранува влакната од домашните миленици, прашината и разните остатоци остатоците, заглавени во филтерот AeroVac.

Ustvarjen za rezultate

Виртуелен Ѕид

Виртуелниот ѕид создава невидлива бариера што ја задржува Roomba на просториите што сакате да ги исчистите и спречува да влезе во оние каде што не го сакате.

Ustvarjen za rezultate

Оригинални делови

Роботската правосмукалка Roomba® може да се оддржува, така што повеќето делови можат да се заменат со текот на времето за да го продолжите животот на вашата правосмукалка. Можете да набавите одделни парчиња опрема (како што се нови филтри или опцијата Виртуелен ѕид) одделно. Оригиналните делови iRobot гарантираат квалитет на вашиот Roombe®.

Ustvarjen za rezultate

За кого?

Роботската правосмукалка iRobot Roomba e5 е погодна за секојдневно чистење на централното подрачје - кујна, трпезарија, дневна соба. Може да се однесе во други простории или горе по потреба. Поврзано е со мобилната апликација iRobot HOME. Со помош на апликација на вашиот паметен телефон, можеме да поставиме распоред за чистење, да добиеме помош, да нарачаме делови или само да следиме историја на чистење. Roomba се враќа во станицата за полнење откако ќе заврши работата. Прашината е на подот каде што роботот го вшмукува , без непотребно да ја крева назад во воздухот. Roomba e5 ги подобри четките AeroForce и садот кој сепере, особено погодна за сопствениците на миленичиња.

iRobot Roomba e5
e5

пакетот содржи

Базна станица со вграден адаптер1x Базна станица со вграден адаптер

Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција1x Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција

Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy1x Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy

 

техничка спецификација

Чистење на сите тврди површини
Силен, тристепен систем за чистење, Раздвижува, подига и вшмукува
Странична четка за чистење на рабовите и агли
Флексибилен модул за чистење со двојна четка за сите типови тврди подови
DirtDetect® - Детектор за нечистотија
Резервоар за отпадоци од AeroVac,со мотор Gen 1, филтер AeroVac и капацитет на сад од 0,6 l
iAdapt 1.0 навигација со комплетен сет на сензори за 60 прилагодувања на теренот во секунда
Враќањето во станицата откако ќе заврши циклусот
Остелив браник на допир со инфрацрвени сензори
Инфрацрвени сензори за капки
Праговидо 1,6 см
Рачка за носење на роботот
Копчиња за притискање: CLEAN / DOCK (до станицата за полнење).
LED дисплеј за детекција на нечистотија дефекти и батерија
Јонска батерија
Висина на роботот 9,2 см
Време на траење 90 мин
Време на полнење 2 часа

Roomba e5158: Речник на поими

 
 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 32 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата