Roomba j9+(j9558)

1426 0.0
цена 76 000,00 ден во кошница
На залиха
Roomba j9+(j9558) banner
 

За производот

     
 
 
Roomba j9+ (j9558) Најмоќната правосмукалка за собирање влакна од домашни миленици, остатоци од храна и тврдоглава нечистотија од теписите и подот. Идеално решение за поголеми домови, тој е опремен со повеќе функции погодни за миленичиња од која било друга правосмукалка со роботи. ПОДОБРА ЕФИКАСНОСТ НА ЧИСТЕЊЕТО НА ВАШИОТ ДОМ, ЗА НАЈАФЕТРЕНИТЕ Супермоќниот Roomba® j9 ги собира прашината и остатоците од храната подобро од кој било друг роботски правосмукалка, за да можете да се фокусирате на работите што ги сакате, а не на чистењето. ПЛАНИРА И ЧИСТИ Dirt Detective, напојуван од iRobot OS, учи од претходните чистења автоматски да им дава приоритет на повалканите простории при последователните чистења, приспособувајќи ги поставките како што се јачината на вшмукување и бројот на поминувања за чистење. НАЈДОБРАТА РОБОТСКА ПРАВОСМУКАЛКА ЗА СОПСТВЕНИЦИ НА КРЗНО Преполн со повеќе карактеристики за домашни миленици од кој било друг вакуум за роботи, плус 100% посилна моќ на вшмукување* за отстранување на густите влакна од домашни миленици и освежување на вашиот дом. ЗНАЕ ШТО ДА ЧИСТИ - И ШТО ДА ИЗБЕГНУВА Прецизниот систем за навигација PrecisionVision го поедноставува чистењето и му овозможува на вашиот робот да препознава предмети на патот, како што се чевли, чорапи и жици, овозможувајќи и на правосмукалката да ги заобиколи. МИЛЕНИЦИТЕ ОСТАВААТ НЕРЕД Официјалното ветување на сопственикот на домашно милениче (P.O.O.P. - Официјално ветување на сопственикот на миленичиња)* значи дека вашиот роботски правосмукалка Roomba j9+ ќе го избегне изметот на вашето домашно милениче. Ако не, ние ќе го замениме вашиот робот бесплатно. СИСТЕМОТ ЗА ЧИСТЕЊЕ 3 ФАЗИ ЈА РАБОТИ РАБОТАТА Патентираниот систем за чистење за темелно чистење вклучува двојни Antistatic гумени четки за различни површини, четка за рабови и агли и правосмукалки со 100% поголема моќност*. Антистатичките гумени четки спречуваат заплеткување на влакната и крзното од домашни миленици, што го прави овој уред вистински суперхерој кој е лесен за користење и одржување. 2 ПРОПИСИ ЗА ЧИСТЕЊЕ. 0 ПРОПУШТАНИ МЕСТА Водечката во индустријата способност за навигација и чистење со два премини му овозможува на роботот со правосмукалка Roomba® да се движи во вашиот простор на уреден, ефикасен начин и чист од ѕид до ѕид, без промашување. Со преклопување на патеките, вашиот робот ја чисти вашата куќа на интелигентен и логичен начин, прилагодувајќи се на различни типови на подови. ЧИСТИ КАДЕ ЌЕ КАЖЕШ ДА ЧИСТИ Поврзете го со гласовни асистенти како Alexa, Siri или Google* и издадете команди како „Tell Roomba да ја исчисти кујната“. И тој ќе се занимава со чистење. ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН, СОВРШЕН ЗА ВАШИОТ ДОМ Висококвалитетните материјали, елегантна силуета и четканиот метал се комбинираат во премиерниот дизајн на роботската правосмукалка Roomba® j9 што совршено се вклопува во вашиот простор. ПРАЗНИ ГО САМИОТ ВАКУМСКИ КОНТЕЈНЕР ЗА ДА НЕ МОРА ДА МИСЛИШ ЗА ВАКУМИРАЊЕ Се грижи за сè и ја празни својата тава со правосмукалка во кесата AllergenLock™, која може да собира ѓубре до 60 дена, давајќи ви полни два месеци кога не треба да размислувате за вакуумирање. НАПРАВЕНО СО ВАС НА УМ iRobot OS (оперативен систем) прави повеќе од само чистење - се поврзува и соработува со вас и вашиот простор. Со прилагодување на вашиот простор, навики и преференции, iRobot OS може да се прилагоди на планот за чистење што е прилагоден на вашиот под. ГИ ЗАШТИТИМЕ ВАШИТЕ ПОДАТОЦИ Ги користиме највисоките стандарди за шифрирање на податоците и ги користиме вашите информации само за да го подобриме вашето искуство и перформансите на вашиот робот. ПОДДРЖАН СО 30 ГОДИНИ ИСКУСТВО Ветувањето на iRobot се заснова на 30 години експертиза, иновации и одговорна услуга. Затоа продадовме повеќе од 40 милиони домашни роботи ширум светот. Ако некогаш ви треба помош, ние сме само повик или е-пошта далеку.

техничка спецификација

Содржина на пакетот:
1 Roomba® j9+
1 станица за полнење со автоматско празнење на садот Clean Base®
1 дополнителна кеса за отпадоци AllergenLock
1 дополнителен филтер
1 дополнителна странична четка
Технички спецификации:
WiFi: Да, може да се поврзе со апликацијата iRobot Home
Систем за чистење во 3 фази I Loosen I Lift I Правосмукалка: Premium
Странична четка: Позиционирана под агол од 27°
Глава за чистење: Автоматски и двојни гумени антистатички четки за чистење на различни површини
Нивоа на моќност: 3 нивоа I Автоматско паметно регулирање на моќта за чистење
Влажно чистење: Не
Dirt Detect®: Да
Филтер: ХЕПА 13
Корпа за отпадоци: AeroForce I Контејнер што може да се пере
Навигација: Imprint Smart со технологија за препознавање објекти и Dirt Detective
Копчиња на контролната табла на роботот: CLEAN I DOCK I SPOT
LED дисплеј: Индикатори за DirtDetect И Грешки И WiFi И батерија
Прагови: До 2 см
Висина: 8,7 см
Работно време: Цел кат, 10 ката
Време на полнење: до 3 часа
Батерија: Li-Ion

Roomba j9+(j9558): Речник на поими

 
 
СПОРЕДУВАЊЕ НА МОДЕЛИ  
 
Цена* 76 000,00 ден *Препорачана малопродажна цена.
Додади во кошничка  
 
 
Производот е додаден во кошницата
Оди кај кошницата